Spotify kończy aktualizacje aplikacji na Windows Phone.

Spotify zapowiedział zakończenie aktualizacji swojej aplikacji dla platformy Windows Phone.

Niestety, Windows Phone pomimo wielkiej przewagi wydajnościowej nad innymi systemami nie ma szczęścia do producentów a co za tym idzie użytkowników. Malejący rynek platformy powoduje, iż wiele usług rezygnuje ze wsparcia swoich aplikacji dla tej platformy. Tym samym krokiem podążył Spotify.

Spotify dla Windows Phone przeszedł w stan utrzymania. Oznacza to tyle, że twórca aplikacji będzie jedynie łatał poważne błędy występujące podczas jej działania, ale nie będzie już aktualizował samej aplikacji. Niemiła to wiadomość dla użytkowników, ponieważ już teraz byli pozbawieni wielu funkcjonalności, które dostępne były na Androidzie i iOS a już na pewno nie dostaną nic nowego.

Serwis nie wyjaśnia powodu swojej decyzji, jednak nie trzeba nic tłumaczyć. Tutaj też rządzi biznes, jeśli użytkowników danej platformy jest znikomy odsetek to nie można inwestować w nich więcej pieniędzy niż oni dostarczają z abonamentu, liczby nie kłamią. Twórcy zapewniają, że nadal będą blisko współpracować z Microsoftem, co wydaje się być zaprzeczeniem podjętej właśnie decyzji.