Spotify kupuje internetowe studio nagrań, Soundtrap.

Serwis muzyczny Spotify zakupił on-line’owe studio nagrań, Soundtrap.

Szwedzkie wirtualne studio nagrań, Soundtrap uruchomione w 2013 roku pozwala na nawiązanie współpracy pomiędzy artystami a producentami oraz studiami nagrań, celem tworzenia nowych muzycznych utworów już w świecie realnym.

Platforma udostępnia wiele narzędzi ułatwiających nagrywanie utworów muzycznych oraz służy jako platforma komunikacyjna, pomiędzy artystami a producentami.

Swoje usługi oferuje w miesięcznej subskrypcji. Dla początkujących muzyków udostępnia za darmo realizację 5 projektów przy wykorzystaniu 190 instrumentów oraz dźwięków. Za 4,06 euro miesięcznie możemy przygotować 50 projektów za pomocą 260 instrumentów i dźwięków a za 8,12 euro miesięcznie liczba projektów jest nielimitowana i do dyspozycji mamy ponad 460 instrumentów oraz dźwięków.  Najdroższa opcja za ponad 12 euro miesięcznie pozwala nam dodatkowo miksować w trypie Priority oraz ładować swoją twórczość w wysokiej jakości dźwięku.

Usługi oferowane przez Soundtrap będą działać jak dotychczas, jednak zakupy tego typu aplikacji i serwisów świadczą o tym, iż Spotify małymi kroczkami wchodzi w obszar zarezerwowany twórcom, ale również przyczynia się do „demokratyzacji” muzycznej twórczości.