Spotify poszerza usługi o nowe kraje

13 listopada Spotify uruchomił swój serwis na nowych rynkach Bliskiego Wschodu oraz Północnej Afryki.

Serwis zaczął działać w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Oman, Katar, Algieria, Bahrajn, Maroko, Tunezja, Liban, Palestyna oraz Egipt. Wraz z nowym otwarcie, Spotify dostarcza swoje usługi 78 krajom na całym świecie.

Wchodząc na tak oryginalne rynki, serwis w pełni dostosował swoja ofertę do lokalnych wymogów uzupełniając bibliotekę muzyczna o regionalna twórczość oraz dodając takie playlisty jak Today’s Top Arabic Hits, Oriental Chill Vibes czy Arabic EDM.

Średni miesięczny koszt subskrypcji będzie wynosił połowę tego co płacą użytkownicy w USA w wysokości 9,99 dolara. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie to 19,99 dirhamów, w Arabii Sudyjskiej 19,99 rialów saudyjskich, 49,99 funtów egipskich w Egipciei 4,99 dolarów w pozostałych krajach. Przy tej okazji Spotify uruchomiło także arabskie centrum w ramach swojego programy Global Cultures, które wspiera regionalną twórczość.

Otwarcie się na nowe regiony poprzedzone zostało działaniami konkurencji. Niewiele wcześniej serwis Deezer uruchomił swoja usługę w rejonie Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej z zamiarem otwarcia również regionalnego biura, co zazwyczaj przekłada się na mocniejsza pozycję w regionie.

stream2me