Spotify prezentuje podcastowe listy przebojów

Aby umożliwić użytkownikom łatwiejszą nawigację wśród nieskończonej ilości treści czekających na odkrycie, Spotify wprowadza listy przebojów z podcastami.

Od dziś w ramach zakładki Wyszukaj w aplikacji Spotify użytkownicy znajdą dwie listy:

  • Top Podcasty – ranking najpopularniejszych podcastów, aktualizowany na podstawie ostatnich danych o słuchaczach i odtworzeniach.
  • Ostatnio Popularne – ranking podcastów, które są obecnie na czasie. Lista kanałów, których popularność rośnie w danym momencie, pozwoli użytkownikom odkrywać nowo powstałe kanały i twórców, którzy dopiero budują swoje grono stałych słuchaczy.
 
Nowe listy podcastowych przebojów to narzędzie, które pomoże użytkownikom aplikacji Spotify w odkrywaniu podcastów, oferując im godne zaufania źródło informacji o najchętniej streamowanych i popularnych kanałach. Skorzystają na nim także twórcy, docierając do nowych odbiorców. Lokalne rankingi umożliwią słuchaczom na całym świecie łatwiejsze odnalezienie najciekawszych podcastów z ich regionu.
 
Zmienia się również platforma dla twórców podcastów – Spotify for Podcasters. W ramach nowych funkcjonalności, w panelu twórcy pojawią się powiadomienia dotyczące rosnącej popularności kanału. Powiadomienia będą zawierać grafikę do wykorzystania przez podcasterów w mediach społecznościowych.
 
Spotify