Spotify prezentuje zestawienie muzycznych trendów na konsolach

Niezależnie od tego czy gracze odkrywają nowe światy, walczą z przestępczością, czy stawiają czoła super złoczyńcom, zawsze mogą odtwarzać muzykę w tle. W ciągu ostatnich tygodni, Spotify zanotował 41-procentowy wzrost popularności playlist dedykowanych gamingowi. Co więcej dane Spotify wskazują, że utwory są coraz częściej odtwarzane na konsolach do gier.

Na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych piosenek znalazł utwór się Billie Eilish „ilomilo” zainspirowany i nazwany na cześć gry komputerowej o tej samej nazwie.

Z kolei na podium najpopularniejszych artystów pojawili się Lil Uzi Vert, Juice WRLD, XXXTENTACION, Bad Bunny i Roddy Ricch, z którego najnowszym albumem, zatytułowanym „Please Excuse Me for Being Antisocial”, obecnie niemal każdy z nas może łatwo się utożsamić.

Jednym z najbardziej zaskakujących odkryć jest wzrost popularności streamingu we wczesnych godzinach porannych, pomiędzy 6 a 9 rano. Może się wydawać, że to nie najlepszy moment, by włączać konsolę do gier, jednak dane wskazują, że jest inaczej. W końcu dzień można zacząć na różne sposoby – także od uruchomienia ulubionej gry czy muzyki.

Najciekawsze statystyki dotyczące słuchalności muzyki odtwarzanej na konsolach do gier:

  • Wzrost popularności playlist gamingowych o 41 proc.
  • Zmiana czasu korzystania z konsoli do gier wideo – wzrost słuchalności Spotify o 18 proc. we wczesnych godzinach porannych (6:00 – 9:00) i o 10 proc. przed południem (9:00 – 12:00).
  • Lil Uzi Vert i Billie Eilish najpopularniejszymi artystami słuchanymi na konsolach
  • Dwoma najpopularniejszymi utworami były kolejno NajpRoddy Ricch – „The Box” oraz Lil Mosey – „Blueberry Faygo”.

Badanie słuchalności na Spotify zostało przeprowadzone w okresie od 16 marca do 12 kwietnia.

Spotify/Zdęcie główne:Spotify/Infografika:Spotify