Spotify rozpoczyna działalność w Korei Południowej

Najpopularniejszy na świecie serwis streamingu muzyki rozpoczyna swoją działalność w miejscu narodzin K-Popu.

W dniu dzisiejszym, serwis Spotify uruchamia swoją usługę w Korei Południowej, umożliwiając koreańskim słuchaczom dostęp do ponad 60 milionów utworów i przeszło 4 miliardów playlist z całego świata. Spotify wyróżnia się wyjątkowo przejrzystym interfejsem, innowacyjną technologią, możliwością codziennego odkrywania nowej muzyki i algorytmicznymi rekomendacjami dostosowanymi do gustów muzycznych każdego słuchacza. Dzięki temu, zasięg Spotify zwiększył się do 93 rynków.

Korea Południowa, będąca szóstym co do wielkości rynkiem muzycznym na świecie, jest kolejnym przełomowym krokiem na drodze globalnej ekspansji Spotify.

Jest to nie tylko jeden z najbardziej zaawansowanych cyfrowo rynków na świecie, ale również powszechnie uznawane epicentrum kultury i muzyki, między innymi dzięki międzynarodowemu fenomenowi K-Popu. Od momentu, gdy Spotify zaprezentowało swoją pierwszą K-Popową listę odtwarzania w 2014 roku, udział słuchaczy tego gatunku na platformie wzrósł o ponad 2000%.

Wprowadzając tę usługę, Spotify ma nadzieję przyspieszyć rozwój całego ekosystemu streamingu muzyki w Korei, z korzyścią dla samych twórców, ale też wytwórni, dystrybutorów i fanów.

Pragniemy być zawsze tam, gdzie są zarówno słuchacze, jak i artyści, i Korea jest niezwykle bogata w obie te sfery” – powiedział Alex Norström, dyrektor ds. biznesu freemium w Spotify. „To wejście na rynek stanowi dla nas ogromną szansę, aby nie tylko kontynuować misję udostępniania nowych i wysokiej jakości treści większej liczbie odbiorców, ale także wspomóc lokalnych koreańskich artystów w dotarciu do 320 milionów słuchaczy Spotify na całym świecie. Spodziewamy się stworzyć więcej możliwości dla koreańskich artystów reprezentujących różne gatunki, aby mogli zostać odkryci przez słuchaczy na całym świecie. 

Spotify w niepowtarzalny sposób dopasowuje ofertę muzyczną dla każdego rynku. W ramach dzisiejszej premiery, firma wprowadza szereg nowych playlist stworzonych wyłącznie dla Korei Południowej. Listy te obejmują najnowsze utwory muzyczne przygotowane przez specjalistów od muzyki koreańskiej z różnych, najbardziej popularnych gatunków. Obejmują one:

Nowe listy odtwarzania dołączą do grupy gatunkowej K-Pop, która obejmuje szeroki zakres muzyki koreańskiej, w tym K-pop, Hip Hop, Indie, OST, R&B i więcej, jak również „RADAR Korea”, która odkrywa najnowsze dokonania muzyczne K-muzyki i jest częścią światowego programu Spotify dla wschodzących artystów. Tego typu grupy funkcjonują w ponad 72 krajach, w tym w Rosji, Indiach, Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Korei, nowi słuchacze mają możliwość bezpłatnego wypróbowania Spotify Premium przez 7 dni na telefonie komórkowym bez użycia informacji o karcie kredytowej oraz przez 3 miesiące bezpłatnie, jednak już z użyciem informacji o karcie kredytowej, jeśli dokonają subskrypcji przed końcem czerwca 2021 roku. Słuchacze mogą korzystać z serwisu Spotify za pośrednictwem wielu urządzeń i aplikacji, takich jak Instagram, Facebook, Samsung mobile i TV, LG TV, Microsoft Xbox, Bose i wiele innych.

Aplikacja Spotify jest dostępna do pobrania zarówno dla planów Premium Individual, jak i Duo. Chcąc korzystać z muzyki zgodnie ze swoimi upodobaniami, należy pobrać aplikację Spotify ze sklepu z aplikacjami na Androida lub iOS, albo ze strony www.spotify.com/kr-ko/.

Spotify aktualnie oferuje ponad 60 milionów utworów i ponad 4 miliardy list odtwarzania, skupiając ponad 320 milionów słuchaczy na 93 rynkach.

Spotify/BusinessWire/Zdjęcie główne:Spotify