Spotify spotyka PS4

spotify_7Spotify spotkało się wreszcie z PS4 a nawet już z oldschoolowym PS3. Od kiedy konsole gameingowe stały się platformami multimedialnymi takie mariaże stają się codziennością. Bo jeśli możemy słuchać muzyki oferowanej przez serwis Spotify poprzez aplikacje desktopowe, smartfonowe, telewizyjne a nawet preinstalowane w tunerach, to konsole wydają się być idealnym środowiskiem do tego typu zastosowań.

To nie jest zwykła apka na konsole, ponieważ podczas oddawania się absorbującej rozrywce możemy jednocześnie kontrolować czego słuchamy (z drugiej strony wydaje się że ścieżki dźwiękowe w grach są ich nierozłączną części, ale co kto lubi) lub też kontrolować za pomocą smartfona (system Android 2.4.0.825 i kolejne wersje oraz iOS 2.7 i kolejne wersje). jakby zabrakło w tym momencie rąk do obsługi.

O ile sam pomysł słuchania muzyki ze Spotify przez konsole jest wartością dodana, to jednak sprawdza się tylko wtedy kiedy mamy zepsuty komputer lub laptop i w tym samym momencie wyczerpała nam się bateria w smartfonie a cześć Smart naszego TV padła. Wtedy na pewno konsola jest idealnym sprzętem na chilloutowe wieczory lub klubowe noce.