Spotify wprowadza własne kody, które pozwolą na łatwe dzielenie się muzyką.

Serwis Spotify uruchomił Spotify Codes, wzorując się na Snapchat Codes, Spotify chce więcej dzielenia się muzyką w serwisie oraz większego zaangażowania w serwis jego klientów.

Unikalny kod, przypisany do utworu, albumu lub plejlisty pozwala na szybkie dzielenie się swoją ulubiona muzyką z innymi. Wystarczy innym smartfonem zeskanować kod i w naszej aplikacji pojawia się odpowiednie przekierowanie do utworu, albumu lub plejlisty. Dostępne w aplikacji kody mogą być również wykorzystywane w drukach jak ulotki czy też billboardy reklamowe.

Aplikacja Spotify pozwala również na dzielenie się kodami w przestrzeni serwisów społecznościowych. Do każdego prezentowanego utworu, płyty czy też plejlisty na serwisie Facebook możemy dołączyć specjalnie wygenerowany kod, który ułatwi innym użytkownikom szybkie zeskanowanie i odnalezienie prezentowanego utworu. Aby zeskanować kod Spotify, wystarczy kliknąć na ikonę nowego aparatu znajdującego się po prawej stronie paska wyszukiwania, po zeskanowaniu grafiki aplikacja przekieruje nas bezpośrednio do wybranego elementu.

Nowe narzędzie od Spotify to również dobra okazja do wsparcia promocji nowych artystów jak i wydawnictw muzycznych.