Spotify wspiera Pride Month, uruchamiając playlisty powstałe we współpracy z artystami LGBTQ+

Jak co rok, czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji. W tym okresie Spotify okazuje szczególne wsparcie dla queerowych twórców i społeczności LGBTQ+, uruchamiając tematyczne playlisty.

Twarzami polskiej odsłony kampanii zostali m.in.: Micuła, thekayetan, Antonina czy WaluśKraksaKryzys.

Po roku oczekiwania na ulice polskich miast wracają Marsze Równości! Z tej okazji, najpopularniejsza platforma muzyczna na świecie, Spotify, prezentuje nowe playlisty promujące queerowych artystów, celebrując w ten sposób różnorodność i wyjątkowość podczas Miesiąca Dumy.

Wśród nowości na platformie pojawią się playlisty:

  • Pride Polska – przygotowana we współpracy z polskimi artystami reprezentującymi środowisko LGBTQ+, a wśród nich Micuła, thekayetan, Antonina, WaluśKraksaKryzys, jak również NANGA, Caville, Yulia i wielu innych;
  • Tęczowe Party – playlista pełna najpopularniejszych lokalnych i międzynarodowych utworów autorstwa twórców wspierających lub należących do społeczności LGBTQ+. Znajdziemy na niej takie kultowe kawałki jak “Born This Way” Lady Gagi, “Believe” w wykonaniu Cher czy “Stronger” Britney Spears.

Obie playlisty są pełne wyjątkowych utworów, opowiadających o akceptacji własnej wyjątkowości, które pozwolą wypełnić atmosferą miłości i równości każdą zbliżającą się imprezę.

Przez cały czerwiec użytkownicy Spotify zyskają również dostęp do specjalnej zakładki Pride zawierającej wyjątkowe brzmienia ze wszystkich stron świata oraz dedykowane playlisty z porywającą muzyką do świętowania Miesiąca Dumy z podniesioną głową. Pod zakładką słuchacze znajdą także polecane podcasty poruszające tematykę równości i tolerancji.

Spotify/Zdjęcie główne: Spotfy