Spotify – Year in Music 2016

Spotify przedstawił coroczne muzyczne podsumowanie słuchalności tak artystów jak i utworów.

W tym roku Drake jest nie do powstrzymania – to prawdziwa światowa supergwiazda. Razem ze swoimi tytułami najpopularniejszego albumu i najczęściej odtwarzanej piosenki tego roku, jak i włączając jego udaną trasę koncertową Summer Sixteen, Drake kontynuuje swój zwycięski marsz, jednocześnie angażując swoich fanów tak, jak tylko Drake to potrafi. Nie ma żadnej niespodzianki w tym, że obecnie trzęsie całym przemysłem muzycznym.– mówi Stefan Blom, Chief of Content & Chief Strategy Officer w Spotify

Jak wynika z raportu, w tym roku fani muzyki odkryli więcej nowych utworów i artystów w porównaniu z rokiem ubiegłym. W tym tygodniu playlista Odkryj została odtworzona ponad 9 miliardów razy!

A teraz w wielkim skrócie kto na szczczycie, ponieważ drugi rok z rzędu króluje Drake z ponad 4,7 miliardem odtworzeń (1,8 miliarda w ub. roku).

Najpopularniejszy artysta: Drake (dalej: Justin Bieber, Rihanna, Twenty One Pilots, Kanye West)

Najpopularniejsza artystka: Rihanna, której utwór Work odtworzono 2,5 miliarda razy (dalej: Ariana Grande, Sia, Adele, Fifth Harmony)

Najpopularniejszy utwór: One Dance (feat. WizKid and Kyla) – Drake (dalej:  I Took A Pill in Ibiza – Seeb Remix – Mike Posner; Don’t Let Me Down (feat. Daya) – The Chainsmokers; Work (feat. Drake) – Rihanna; Cheap Thrills – Sia)

Najpopularniejsze albumy: Views – Drake, odtworzony ponad 2,45 miliarda razy (dalej: Purpose – Justin Bieber; ANTI – Rihanna; Blurryface – Twenty One Pilots; Beauty Behind The Madness – The Weekend)

Najpopularniejsze playlisty: Today’s Top Hits, ponad 12 mln obserwujących (dalej: Rap Caviar, Hot Country, Peaceful Piano, Baila Reggaeton)

A teraz my, czyli Polacy, czyli polski Spotify.

W 2016 roku kochaliśmy się w muzyce tworzonej przez Twenty One Pilots, męskim głosem był Drake a żeńskim Rihanna. Najczęściej słuchaliśmy albumu Purpose, Justina Biebera, natomiast najczęściej odtwarzanym utworem przez Polaków był Cheap Thrills od Sii.

Wyczerpujące zestawienia znajdują się pod adresem Spotify.com/2016.

infograpfika_pl

(infografika: Spotify)