Spotify zapowiada inteligentny odtwarzacz muzyczny „Car Thing”

Nowe inteligentne urządzenie „Spotify Thing” ułatwi kierowcom nawigacje po swoich ulubionych kawałkach muzycznych.

Zapowiadane już od dłuższego czasu inteligentne urządzenie dla kierowców, niebawem trafi na sklepowe półki.

Car Thing łączy się z samochodem użytkownika za pomocą kabla Bluetooth, AUX lub USB i umożliwia odtwarzanie muzyki i podcastów ze Spotify Premium za pośrednictwem głośników pojazdu.

Urządzenie  zasilane jest przez gniazdko elektryczne 12V samochodu i może być zamontowany na desce rozdzielczej pojazdu, w otworze wentylacyjnym lub odtwarzaczu CD za pomocą trzech dołączonych uchwytów.

Car Thing jest wyposażone w ostatnio zaprezentowany przez serwis zestaw głośnomówiący „Hey Spotify”. Posiada ekran dotykowy i dotykowe pokrętło, służące do nawigacji po bibliotekach muzycznych serwisu. Cztery wstępnie ustawione przyciski umożliwiają użytkownikom dostęp do ulubionych wykonawców, list odtwarzania, stacji i podcastów.

Korzystanie z urządzenia wymaga wykupienia planu Premium, czyli płatnej miesięcznej subskrypcji. W Polsce indywidualna subskrypcja to koszt 19,90 złotych miesięcznie. Wadą się też brak wsparcia dla modułów Wi-Fi oraz SIM, co oznacza, że Spotify Thing musi być połączony z aplikacją zainstalowana w smartfonie użytkownika. 

Samo urządzenie nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży, jednak można już się rejestrować celem otrzymania powiadomienia o możliwości jego zakupu. W USA, gdzie urządzenie trafi w pierwszej kolejności do użytkowników, będzie kosztowało 6,99 dolarów.