Stwórz playlistę dla swojego zwierzaka

Serwis Spotify przygotował specjalna funkcje dla użytkowników, którzy wspólnie ze swoimi pupilami słuchają muzyki.

„Spotify for pets” czyli Spotify dla zwierząt to funkcja pozwalająca na stworzenie spersonalizowanej playlisty dla swojego zwierzaka. Dedykowana playlista łączy w sobie preferencje użytkownika serwisu z charakterystyka ich pupili.

Użytkownicy serwisu maja do wyboru jedno z pięciu zwierząt do stworzenia playlisty: psa, kota, chomika, ptaka i iguanę. Po wprowadzeniu kilka dodatkowych szczegółów dotyczących pupila jak imię oraz jego cechy, algorytm serwisu przygotuje dedykowana listę piosenek.  Dodatkowo możemy utworzyć okładkę playlisty ze zdjęciem swojego pupila i dzielić się playlistą ze znajomymi.

Według badań Spotify, 71 procent użytkowników serwisu (badania przeprowadzone w pięciu krajach) odtwarza muzykę zwierzętom domowym, 80 proc. z nich uważa natomiast, że ich pupile lubią słuchać muzyki.

Najbardziej preferowane gatunki to muzyka klasyczna oraz lekki rock. Lubimy też śpiewać naszym zwierzakom, do czego przyznało się 69 proc. ankietowanych, a ponad połowa (57 proc.) również z nimi tańczy.

Jeśli kochacie swojego pupila i pragniecie dla niego jak najlepiej, playlistę możecie stworzyć pod specjalnie stworzonym adresem.

Spotify/Zdjęcie:Spotify