Sztuka wzornictwa według Netflixa

Podczas odbywającego się festiwalu filmowego w Sundance, Netflix zaprezentował swój nowy dokument poświęcony sztuce wzornictwa „Abstract: The Art of Design”, który będzie miał swoją premierę już 10 lutego.

Seria składająca się z ośmiu odcinków standardowo zostanie udostępniona jednym rzutem i będzie przedstawiać pracę kilkoro znanych artystów z różnych dziedzin sztuki użytkowej i nie tylko.

W serii dokumentów odnajdziemy między innymi wzornictwo ze świata automotive reprezentowane przez Ralpha Gillesa z Fiata Chryslera, architektury autorstwa Bjarke Ingels, projektanta obuwia sportowego Tinkera Hatfielda odpowiedzialnego za wzory butów marki Nike,  ilustratora Christopha Niemanna czy też wzornictwo sceniczne autorstwa Es Devlin.

Producent serialu Morgan Neville stwierdził, że jeszcze nikt wcześniej nie przeznaczył takiego wysokiego budżetu na produkcję prezentującą sztukę wzornictwa. Netflix nie chwali się budżetem produkcyjnym, ale znając jego możliwości możemy się spodziewać wielu zer na końcu.