Thriller Magdaleny Witkiewicz „Wizjer” już w aplikacji Empik Go

Empik Go oraz Wydawnictwo W.A.B. w najnowszej produkcji „Wizjer” wskazują, że Internet może okazać się dość brutalną przestrzenią i warto zwracać uwagę na te wyskakujące okna.

Z cyberprzestępczością w sieci musiała się zmierzyć Laura Kirsch, główna bohaterka najnowszej powieści stworzonej przez Magdalenę Witkiewicz. Jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek powraca w zupełnie nowym dla siebie gatunku. Premierze thrillera partnerować będzie produkcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej wystąpi Maria Dębska.

W „Wizjerze” weźmie udział także sama autorka oraz Maciej Więckowski. O tym jak stworzyć  scenariusz w sposób lekki, rozrywkowy i wciąż podejmujący tak ważny temat, opowiada Witkiewicz.

Od dziecka wychowywałam się z komputerami, mój tata pracował na Politechnice. Przez wiele lat byłam także analitykiem marketingowym i tworzyłam modele ekonometryczne, więc tak naprawdę praca nad tytułem była swego rodzaju powrotem do przeszłości, którą wspominam z sentymentem.  Od zawsze wiedziałam, że podejmę ten temat w jednej z moich książek. Musiałam do tego dojrzeć. Musiałam też dojrzeć do gatunku: thriller. Moje poprzednie tytuły traktuję jako rozgrzewkę przed premierą „Wizjera” – Magdalena Witkiewicz

„Wizjer” to rzetelny, trzymający w napięciu thriller, który pokazuje, jak bardzo życie w Internecie może przenieść się do tego w „realu”.

Magdalena Witkiewicz w werystyczny sposób przedstawia bohaterów, którzy każdego dnia mierzą się z problemami życia codziennego: samotnością, poszukiwaniem miłości, a także atakującymi nas zewsząd powiadomieniami z aplikacji. Bo przecież tak naprawdę, każdy z nas może zostać ofiarą tytułowego wizjera. W rolę główną w audiobooku wcieliła się Maria Dębska, która zdradza, na czym polega wyjątkowość tego formatu.

Praca przy produkcjach audio to dla mnie wciąż nowość. Miałam przyjemność odkrywać ten format. Uważam, że to zupełnie inna dyscyplina sportu niż praca na planie filmowym czy w teatrze. To zupełnie inny poziom skupienia, stan fizycznego bezruchu i całej energii włożonej w głos. Nagrywanie audiobooków wymaga dużego skupienia ducha i ciała. Uważam też, że to niezwykłe doświadczenie. Możliwość szeptania do ucha i opowiadania historii jest jeszcze bardziej intymna niż gra w filmie czy teatrze – Maria Dębska

„Wizjer” 16 czerwca zadebiutuje w formacie książki papierowej, audiobooka oraz e-booka. W roli głównej: Maria DębskaW pozostałych rolach: Maciej WięckowskiProducent: Anita Rochalska, Empik GoReżyser nagrań: Bartosz SzurikRealizacja dźwięku: Ewa Cybulska, Grzegorz Bartkowicz, Julia Jurkiewicz, Kacper JasińskiKierownictwo produkcji: Dominik LehmanProducent wykonawczy: Studio D-FM

Empik/Zdjęcie główne: Empik