TOP 10 polskich serwisów VOD

Według najnowszego zestawienia przygotowanego przez firmę badawczą Gemius/PBI dla Wirtualnych Mediów, w grudniu 2015 najwięcej widzów zyskała platforma Player.pl

Polską dziesiątkę otwiera jednak serwis Cda.pl z realną liczbą użtkowników na poziomie 6,4 mln. Tuż za nim znajduje się Vod.pl z liczbą użytkowników 3,4 mln oraz brąz idzie do Player.pl za 2,3 mln realnych użytkowników.

W podziale na poszczególne platformy również na szczycie pozostaje cda.pl (na PC oraz urządzeniach mobilnych) z wygenerowanym zasięgiem 27,3 %. Na kolejnym miejscu jest vod.pl z zasięgiem 14,9% oraz dalej player.pl z zasięgiem 10,7%.

Z raportu wynika iż w Wigilię Bożego Narodzenia raczej woleliśmy spędzić wieczór z rodziną niż przed ekranem, serwisy odwiedziło wtedy tylko 1,4 mln użytkowników co stanowi 5,3% polskich internautów; w miesiącu grudniu średni zasięg wynosił 7,8%.

Porównując zasięgi serwisów VOD w relacji rok do roku (2015/2016) największym wzrostem może pochwalić się player.pl, choć jest to wzrost znikomy to na tle innych serwisów, którzy tracili widzów, mocno zauważalny.

Player.pl zyskał w ciągu roku niecały 1% widzów (7,72%/8,61%), największy spadek odnotował serwis wp.tv o ponad 5,5% (8,6%/31%).

(źródło: Wirtualne Media, Gemiu/PBI)