„Trzynaście powodów” powraca z drugą serią już 18 maja.

Kasety były dopiero początkiem…Serial, który wzbudził ogromne zainteresowanie widzów na całym świecie wraca na Netflix już 18 maja.

W drugim sezonie bohaterowie próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci Hannah. Droga do normalności jest skomplikowana, a rany dopiero zaczynają się goić. Szkoła Liberty High szykuje się do procesu sądowego, ktoś jednak zrobi wszystko, żeby prawda o śmierci Hannah nie wyszła na jaw. Seria przerażających zdjęć polaroidowych prowadzi Claya i jego rówieśników na trop straszliwej tajemnicy i spisku mającego ją zatuszować.

Poznamy także odpowiedzi na pytania, które zrodziły się po finale pierwszego sezonu. Czy po tym co się stało, Jessice uda się wrócić do normalnego życia? Czy Bryce odpowie za swoje czyny? Czy Clay będzie w stanie pogodzić się ze stratą Hannah? Co się stało z Alexem? Jak poradzi sobie wykluczony przez grupę Tyler i jakie decyzje podejmie?

W serialu wystąpią Dylan Minnette jako Clay Jensen, Katherine Langford jako Hannah Baker, Kate Walsh jako Olivia Baker, Derek Luke jako Kevin Porter, Brandon Flynn jako Justin Foley, Justin Prentice jako Bryce Walker, Alisha Boe jako Jessica Davis, Christian Navarro jako Tony Padilla, Miles Heizer jako Alex Standall, Devin Druid jako Tyler, Annie Winters jako Chloe oraz Tommy Dorfman jako Ryan Shaver, Brian D’Arcy James jako Andy Baker, Anne Winters jako Chloe, Sosie Bacon jako Skye, Steven Weber jako Dyrektor Bowen i Samantha Logan jako Nina. Twórcą, scenarzystą i producentem serialu jest Brian Yorkey a producentami wykonawczymi są Selena Gomez, Mandy Teefey, Kristel Laiblin, Anonymous Content Steve Golin and Joy Gorman.

Na stronie 13ReasonsWhy.Info będą pojawiać się się nowe materiały – m.in. zaktualizowany przewodnik po odcinkach, który ułatwi rodzicom i nastolatkom rozmowy na trudne tematy oraz cykl filmów, w których aktorzy wypowiadają się na temat kwestii poruszanych w serialu (znęcania się, molestowania seksualnego, uzależnienia od narkotyków).

Netflix