Tuluntulu uzupełnia ofertę o materiały Reutersa.

Afrykańska platforma mobilna, Tuluntulu włączyła do swojej oferty treści wideo z serwisu Reuters, które będą publikowane na kanale tNews4U.

Założona w 2014 roku platforma spodziewa się niebawem pół miliona użytkowników. Aplikacja umożliwiająca korzystanie z serwisu została dotychczas pobrana przez 485 tysięcy użytkowników ze 154 krajów a ponad 85 procent z nich powraca do korzystania z oferowanych kanałów. Od momentu uruchomienia aplikacja miała już ponad 3.3 miliona sesji.

Serwis Tuluntulu swoje treści kieruje w szczególności na rynek afrykański, jednak brak geoblokad w aplikacji pozwala na korzystanie z oferowanych treści każdemu zainteresowanemu. Obecnie serwis oferuje 35 kanałów telewizyjnych (filmowych, rozrywkowych oraz informacyjnych) oraz 24 stacje radiowe.

Darmowy dostęp oraz rozwiązania technologiczne aplikacji pozwalają dotrzeć do większej ilości użytkowników. Tuluntulu jest zaprojektowany do pracy ze słabymi łączami internetowymi a godzina korzystania z serwisu zużywa około 50 mb danych, co jest szczególnie ważne w rejonach, gdzie przesył danych mobilnych ma duże ograniczenia.

Kanały oferowane są w języku angielskim, francuskim, niemieckim, Hausa, portugalskim, arabskim i Kiswahili. Najwięcej użytkowników ma w Południowej Afryce, Nigerii, Kenii, Ghanie i Tanzanii. Aplikacja dostępna jest na platformy Android oraz iOS.