TVP Info w DISH Network oraz w serwisie OTT Sling TV

Od 8 lipca Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych mają swobodny dostęp do oferty programowej TVP INFO.

Czołowy polski kanał informacyjny został udostępniony przez jednego z największych operatorów na rynku amerykańskim – DISH Network oraz w serwisie OTT Sling TV. TVP Info będzie również dostępne za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP.

 
Telewizja Polska sukcesywnie zwiększa zasięg poza granicami kraju, aby wielomilionowa Polonia miała stały kontakt z polską tradycją, kulturą i informacją. To odpowiedź na potrzeby naszych rodaków, którzy chcą utrzymać bliskie związki z krajem. Jestem dumny, że TVP INFO będzie dostępne na tak dużym rynku, jakim są Stany Zjednoczone – podkreśla Maciej Łopiński p.o. Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

TVP INFO jest pierwszym kanałem TVP, który zostaje wprowadzony do dystrybucji na terenie USA, po zaprzestaniu nadawania TVP Polonia w tym kraju. Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami Radar-Sat i Dish Network udało się wprowadzić go do dystrybucji satelitarnej na terenie całego USA na okres pół roku. Będzie on także dostępny w ramach pakietów telewizyjnych Sling TV. Ponadto TVP INFO można będzie oglądać za pośrednictwem aplikacji i serwisów internetowych TVP. Planujemy także dalsze poszerzanie oferty programowej oraz rozszerzanie dystrybucji oferty TVP zagranicą – potwierdza Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Kanał TVP INFO będzie również dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem serwisów www Telewizji Polskiej: tvp.info, stream.tvp.pl oraz przez aplikacje na smartfony i tablety TVP INFO i TVP VOD.

Telewizja Polska