TVP Kultura uruchamia specjalny kanał internetowy „TVP Kultura 15 lat”

Z okazji 15. urodzin TVP Kultura od 24 do 26 kwietnia Antena zaprasza do oglądania najciekawszych programów w specjalnie uruchomionym kanale streamingowym.

Jest to zapowiedź stałego kanału online, nad którego uruchomieniem pracują zespoły Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP i TVP Kultura.

Kanał będzie dostępny w portalu TVP VOD od godz. 17:00 w piątek, 24 kwietnia ,do niedzieli, 26 kwietnia, wyłącznie na terytorium Polski. W tym czasie na komputerach oraz urządzeniach przenośnych widzowie mogą oglądać premiery filmowe, muzyczne i teatralne oraz specjalnie przygotowane programy z okazji 15. urodzin Anteny.

TVP Kultura w swej internetowej odsłonie zaprosi m.in. na nagrodzone Oscarem „Wielkie piękno” w reżyserii Paolo Sorrentino, pierwszy emitowany przez TVP Kultura film „Postrzyżyny”, film po rekonstrukcji „Hydrozagadka” Janusza Kondratowicza oraz koncerty z muzyką Arvo Pärta i Francesco Tristano, zarejestrowane podczas festiwalu EUFONIE.

Kanał pokaże również opery „Orfeusz i Eurydyka” Christopha Willibalda Glucka w reżyserii Magdaleny Piekorz i „Halkę” Stanisława Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego, „Balet o kawie” i wyjątkową taneczną Scenę Klasyczną z BBoyami. Polecamy specjalne urodzinowe reportaże i cykle dokumentalne, w tym pierwszy odcinek nowego programu „Z przytupem” poświęconego polskim tańcom tradycyjnym i premierowy cykl „Opera. OK!” z Warszawskiej Opery Kameralnej.

Jubileusz to także doskonała okazja do retrospekcji. Antena przypomni archiwalne wydania najpopularniejszych własnych produkcji, m.in. odcinek programu „Rozmowy istotne” z Januszem Gajosem, czy pierwsze wydania „Informacji Kulturalnych”, „Studia Kultura-Rozmowy” i „Trzeciego Punktu Widzenia”.

TVP/Zdjęcie główne:TVP