Twitch i Blizzard Entertainment łączą siły, by zapewnić fanom niesamowite e-sportowe emocje.

Społecznościowa platforma wideo Twitch oraz znany na całym świecie twórca i wydawca gier Blizzard Entertainment poinformowali dziś o nawiązaniu dwuletniej ogólnoświatowej współpracy.

Współpraca obejmuje m.in. prawa do transmitowania na żywo wybranych turniejów e-sportowych Blizzarda oraz specjalną zawartość do gier dla subskrybentów Twitch Prime. Twitch zyska w ten sposób prawa do transmitowania wielu spośród największych turniejów e-sportowych Blizzarda w roku 2018. Twitch to czołowa społecznościowa platforma wideo skupiająca graczy, więc fani będą mogli oglądać rywalizację na najwyższych szczeblach i zyskają dostęp do związanej z nią zawartości, a przy tym otrzymają gwarancję wygodnej, płynnej i doskonale zrealizowanej transmisji na Twitchu. Co więcej, użytkownicy Twitch Prime będą mogli zgarnąć kilka dodatkowych atrakcji do swoich ulubionych gier Blizzarda. 

W ramach pierwszej części tej przełomowej umowy licencyjnej Blizzard przyznaje Twitchowi prawa transmisyjne do szeregu materiałów e-sportowych z gier Hearthstone®, Heroes of the Storm®, World of Warcraft®, StarCraft® II, oraz Overwatch®.* Umowa ta, odzwierciedlająca długoterminowe zaangażowanie i nieustające oddanie firm Blizzard i Twitch swym wiernym społecznościom, obejmie cały ogólnoświatowy ekosystem e-sportu związanego z tytułami Blizzarda. W jego skład wchodzą następujące programy i ponad 20 dużych odrębnych wydarzeń:

  • Heroes of the Storm Global Championship (HGC)
  • StarCraft II World Championship Series (WCS Circuit)
  • Hearthstone Championship Tour (HCT)
  • Hearthstone Global Games (HGG)
  • World of Warcraft Arena Championship
  • Liga Overwatch APEX
  • Overwatch Premier Series

W ramach drugiej części współpracy członkowie Twitch Prime z ponad 200 krajów i terytoriów otrzymają specjalne łupy oraz inne atrakcje w grach Overwatch, Hearthstone, i Heroes of the Storm. Między 20 czerwca a 10 sierpnia do obecnych i nowych członków Twitch Prime trafi złota skrzynka z łupami do Overwatch, zawierająca gwarantowany element legendarny dla jednej z postaci oraz trzy dodatkowe elementy, takie jak emotki, kwestie czy skórki dla bohaterów. W kolejnych miesiącach członkowie Twitch Prime dostaną 10 dodatkowych skrzynek z łupami do Overwatch, zyskując jeszcze więcej zawartości w grze. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://twitch.amazon.com/overwatch. Podobne promocje będą czekać jeszcze w tym roku graczy Heroes of the Storm i Hearthstone .

„Założyliśmy Twitcha z myślą o grach i w odpowiedzi na reakcje naszej społeczności na tytuły takie jak StarCraft II Blizzarda” – powiedział Kevin Lin, prezes ds. operacyjnych Twitcha. – „Dzięki naszej dużej, ale zżytej społeczności, stałemu rozwojowi interaktywnych funkcji, a także bardzo lubianym przez widzów czatom językowym opartym na emotikonkach możemy teraz jeszcze lepiej wspierać społeczność e-sportową Blizzarda. Możemy również zapewnić fanom Blizzarda ekskluzywną zawartość do gier dla subskrybentów Twitch Prime, kolejnej istotnej i doskonale przyjętej usługi spod szyldu naszej marki”.

„Współpracujemy z Twitchem już od dawna i zawsze było to świetne doświadczenie, dlatego ogromnie cieszy nas, że dzięki tej przełomowej umowie będziemy mogli dostarczyć niesamowitych e-sportowych emocji fanom Twitcha i wszystkim miłośnikom naszych gier” – powiedział Frank Pearce, główny dyrektor ds. produktu w Blizzard Entertainment. – „Nasze społeczności
e-sportowe są dla nas bardzo ważne. Wiemy, że są miliony ludzi, którzy kochają e-sport Blizzarda tak samo jak my, dlatego stale dokładamy wszelkich starań, by wszyscy mogli kibicować swoim ulubionym graczom w ulubionych grach przez długi czas”.

Twitch Prime przewiduje przeróżne korzyści w grach dla członków Amazon Prime i Prime Video z całego świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twitchprime.com.

Źródło: Biuro prasowe Blizzard Entertainment