Tydzień z głowy, czyli o czym nie pisaliśmy

 

 

Hulu dołącza do grona serwisów współpracujących z asystentami głosowymi. W tym przypadku serwis będzie wspierał system Google Home. 

 

 

 

Rok po nawiązaniu współpracy Apple Music z Alexą – asystent głosowy Amazona – serwis rozszerzył zakres komend i od teraz inteligentne głośniki z asystentem Alexa będą odtwarzały podcasty z serwisu Apple Music.

 

 

 

Jak donosi Bloomberg, YouTube Music rok po uruchomieniu serwisu w Indiach zyskał 800 tysięcy płatnych subskrypcji. Według raportu YouTube Music rośnie szybciej w Indiach niż Spotify i prawdopodobnie Apple Music (tutaj tylko domysły, ponieważ serwis nie chwali się swoimi danymi).

Co zadziwia, to że YouTube Music rośnie szybciej niż lokalne serwisy jak Gaana czy JioSaavn. Gaana potrzebowała dekady aby mieć milion płatnych użytkowników oraz 125 milionów użytkowników, korzystających z serwisu bezpłatnie.

 

 

 

 

Według raportu Netflixa, w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki przychody z subskrypcji serwisu wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat o 105 proc.  Liczba subskrypcji serwisu w tym rejonie wyniosła 47,4 milionów na koniec trzeciego kwartału 2019 roku. Europa, Bliski Wschód oraz Afryka (rejon EMEA) jest drugim pod względem ilości subskrypcji i przychodów rynkiem dla Netflixa, zaraz po Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

 

 

 

Najnowsze badanie GfK pokazuje, że niemieccy użytkownicy serwisów streamingowych są gotowi miesięcznie wydać na subskryupcje maksymalnie 23 euro. Przeciętny obywatel Niemiec opłaca 1,3 subskrypcji serwisów VOD a dziennie spędza przed serwisami ok. 33 minut.

 

 

 

Disney podpisał z Canal + Group wyłączna umowę na dystrybucję swojego nowego serwisu Disney + na terenie Francji. Canal + Group podobna umowę posiada z Netflixem. Zgodnie z nowa umową, Canal + utrzymuje wyłączne prawa do filmów wyprodukowanych przez Disneya oraz Pixar, Marvel, Lucas Film oraz 20th Century Fox.

Disney + pojawi się w wybranych krajach europejskich juz w marcu przyszłego roku, a będzie to Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Irlandia i Francja. Obecnie serwis dostępny jest na terenie Europy tylko w Holandii.

stream2me