UEFA uruchomiła platformę streamingową

UEFA zaprezentowała 13 czerwca własną platformę streamingową wideo.

UEFA.tv to platforma transmisji strumieniowej wideo, gdzie oprócz aktualnych wydarzeń, związek zaprezentuje widzom oryginalne archiwalne materiały piłkarskie zbierane kolekcjonowane przez ostatnie 60 lat istnienia związku.

Pierwszą ligą, która wchodzi w stałą współprace z platforma jest niemiecka Bundesliga, która pokaże własne materiały na platformie z rozgrywek ligowych. Na mocy porozumienia pomiędzy UEFA a Deutsche Fußball  Liga (DFL) od przyszłego sezonu na specjalnie przygotowanym kanale będą prezentowane oryginalne treści z weekendowych rozgrywek, dostosowane do zainteresowań międzynarodowych fanów niemieckiej ligi. Na kanale będzie można również obejrzeć archiwalne mecze Ligii Mistrzów UEFA z udziałem niemieckich drużyn.

UEFA.tv stawia również na rozgrywki drużyn młodzieżowych, kobiecych oraz futslowych uzupełnionych o wywiady, zdjęcia zza kulis oraz inne oryginalne treści.

Najważniejszą zapewne informacja dla fanów piłki nożnej jest fakt, że wszystkie materiały – na żywo czy też na żądanie – oferowane będą za darmo, bez ograniczeń terytorialnych. Na początku treści na platformie zostaną udostępnione na głównych rynkach europejskich jak Polska, Włochy, Wielka Brytania, Rosja, Hiszpania i Turcja, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

UEFA zapewnia , iż nie zamierza konkurować z kanałami telewizyjnymi a jedynie uzupełniać ich ofertę o szeroki dostęp do treści oryginalnych i archiwalnych. Ponadto platforma ma stanowić pomoc dla 55 federacji UEFA w zwiększaniu swojego globalnego zasięgu w promowaniu własnych lig.