Vertigo pozwoli słuchać muzykę wspólnie z przyjaciółmi.

Od lat wielu głowi sie jak skupić społeczności wokół muzyki opierając się na ich sensorycznych doznaniach i dzieleniem sie nimi z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym.

Aplikacja Vertigo powstała właśnie z myślą o dzieleniu się z przyjaciółmi muzyką tu i teraz a dosłownie słuchanie wspólnie tych samych utworów bez względu na to gdzie się znajdujemy. Pomysł jest prosty: włącz utwór lub playlistę i dziel się nimi ze znajomymi, w tym samym czasie oni również słuchają tego samego co Ty.  Idealne rozwiązanie do popularnych Silent Party, czyli bawimy się razem ale słuchamy osobno.

Aby uniknąć niedogdności związanych z prawami autorskimi, Vertigo na początek rozpoczą współpracę ze Spotify w ramach jego użytkowników premium, co wydaje się być naturalnym pierwszym ruchem idei dzielenia się muzyką w tym samym czasie. Vertigo rozmawia również z innymi serwisami muzycznymi m.in. Apple Music.

Oprócz słuchania wspólnej muzyki, Vertigo pozwala użytkownikom na nakładanie na muzyczne sesje tekstu, materiałów wideo czy zdjęć.

Niebawem wielka premiera aplikacji.