Viacom przejmuje Pluto TV

Viacom ogłosił dzisiaj zawarcie umowy przejęcia bezpłatnego serwisu streamingowego Pluto TV.

Pluto TV kosztowała Viacom równo 340 milionów dolarów w gotówce. Serwis telewizji streamingowej Pluto TV został utworzony w 2013 roku i obecnie oferuje w streamingu ponad 100 kanałów telewizyjnych oraz tysiące godzin materiałów wideo w systemie VOD z kategorii programów telewizyjnych, filmów, sportu, wiadomości czy też lifestyle’owe.

Pluto TV współpracuje ze 130 dostawcami treści jak stacje telewizyjne, sieci mediowe, duże wytwórnie filmowe oraz szeroką gamą niezależnych dostawców treści wideo.

Cała oferta serwisu udostępniana jest za darmo w zamian za oglądanie reklam.

Obecnie serwis ma 12 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 7,5 miliona korzysta z serwisu przez systemy smart tv. Serwis dostępny jest na wszystkie platformy mobile jak Android oraz iOS a także na wielu urządzeniach jak Amazon Fire TV, z systemem Android TV, Apple TV, Chromecast oraz konsole Play Station.

Przejęcie serwisu przez Viacom to szansa dla niego bycia liderem w segmencie darmowych serwisów streamingowych. Dzięki tej transakcji w serwisie pojawi się nowy kontent produkcji Viacomu oraz współpracujących z nim twórców. Viacom dostrzega duzy potencjał rozwojowy platformy na rynkach hiszpańskojęzycznych w szczególności w Ameryce Łacińskiej.