Vidgo, nowa odsłona oglądania telewizji

Vidgo już od dłuższego czasu obiecuje nam nowe doznania telewizyjne.

Vidgo to nowa platforma streamingowa, jeszcze w fazie beta, dystrybuująca kanały telewizyjne live oraz wideo na żądanie. To co będzie wyróżniało platformę wśród innych już działających to możliwość oglądania telewizji bez konieczności posiadania kablówki. Użytkownicy będą mogli odbierać lokalne i ogólnokrajowe kanały telewizyjne za pomocą aplikacji zainstalowanej na dowolnym urządzeniu, w tym m.im. Aple TV, Roku, Amazon Fire TV, iOS, Android, na tabletach, smartfonach i telewizorach typu smart.

Platforma Vidgo będzie oferować stacje lokalne i ogólnokrajowe, w tym kanały sportowe, wideo na żądanie, 30-dniowy zapis programów w chmurze, dostęp poprzez Wi-Fi oraz 4G, a takę dostęp do wybranych pakietów na kilka urządzeniach w tym samym czasie.

Serwis, choć jeszcze oficjalnie nie został uruchomiony, już jest nazywany pogromcą kablówek. W swojej ofercie będzie miał niedrogie (czytaj: konkurencyjne) pakiety lub też będzie udostępniona opcja pay-as-you-go. Kanały premium będą oferowane w specjalnych pakietach cenowych.

Data rozpoczęcia działania serwisu nie została jeszcze określona, ale zapewne nie tylko kablówki przyglądają się jego rozwojowi a także inne serwisy streamingowe, które również zaczynają włączać do swojej oferty dystrybucje kanałów telewizyjnych.