Vudu uruchomił mobilną aplikację Disc-To-Digital.

Vudu, serwis OTT prowadzony przez sieć Wal Mart, uruchomił mobilna wersje znanej funkcji Disc-To-Digital.

Vudu, to internetowy serwis największej sieci handlowej na świecie Wal Mart, który pozwala na zakupy online, wypożyczanie filmów oraz streamowanie materiałów wideo. Dostępna dotychczas opcja Disc-To-Digital wylądowała właśnie w mobile ‘u.

Użytkownicy platformy mogą za pomocą mobilnej aplikacji, po wcześniejszym zalogowaniu się do serwisu przekonwertować na żywo interesujące ich tytuły filmowe ze standardowych nośników jak DVD czy Blue Ray do wersji cyfrowej. Tak przekonwertowany materiał pozostaje dostępny klientowi no wielokrotnego użytku na różnych urządzeniach, od telefonu, po odtwarzacze Blue Ray, konsole gier.

Możliwość konwertowania została udostępniona na urządzenia działające pod systemem Android oraz iOS a klienci mają do dyspozycji ponad osiem tysięcy tytułów od takich wytwórni filmowych jak Lionsgate, Paramount Home Media Distribution, Sony Pictures Home Entertainment, Twentieth Century Fox Home Entertainment, Universal Pictures Home Entertainment oraz Warner Bros.

Filmy konwertowane są odpowiednio z DVD do jakości HD, z Blue Ray do jakości HDX w cenie 2 dolarów. Podwyższenie jakości DVD do HDX to dodatkowy koszt 5 dolarów za pojedynczy tytuł.