Wartość Pandory spada po ucięciu plotek

Wartość giełdowa internetowej platformy radiowej Pandora spadła o 5% po ucięciu plotek przez Sirius XM o rzekomym przejęciu Pandory.

Od wielu już miesięcy Pandora próbuje sprzedać się większemu graczowi i co chwile podsycała różne plotki a to bez wątpienia miało wpływ na dobrą wycenę jej akcji. W grudniu ub. roku po tym jak CNBC ogłosił, że serwis prowadzi „zaangażowane rozmowy z Sirius XM” akcje Pandory podskoczyły o ponad 16% co było dobrym sygnałem rozwojowym w oczach inwestorów. Sirius XM oficjalnie potwierdził otrzymanie oferty zakupu Pandory za cenę 3,4 mld$.

Obecnie Pandora przechodzi transformację i niedługo zaoferuje obiecany od dłuższego czasu kontent nie tylko live ale również na życzenie, dzięki czemu chce przekonać do siebie użytkowników Spotify czy Tidal.

Kto mógłby kupić Pandorę? Jak nie internetowe radio Sirius XM to Spotify, jednak on jak na razie zajęty jest wejściem na giełdę i dobrą wyceną, dlatego też nie był zainteresowany przejęciem Sound Cloud. Pozostają jeszcze telekomy jak Verizon czy AT&T, niestety żaden z nich nawet nie ma takich usług w planach.