Wspólne oglądanie wideo na YouTube. Czas na Uptime.

Uptime to nowa aplikacja pozwalająca na wspólne oglądanie wideo na YouTube. Idea dzielenia się, w szczególności ta, która pozwala nam na wspólne przeżywanie emocji w tym samym czasie ogarnia coraz więcej aktywności naszego codziennego życia.

Uptime powstała w ramach inkubatora startupów Googla, Area 120. Dzięki aplikacji możliwe jest wspólnego oglądanie filmów na YouTube ze znajomymi, każdy na własnym urządzeniu. Aplikacja jest w fazie rozruchu i jej dostępność jest limitowana do Stanów Zjednoczonych i tylko na system iOS. Należy oczekiwać, że docelowo będzie ona dostępna globalnie, możliwe, że również na system Android.

Program umożliwia dzielenie się filmami z YouTube’a, ich wspólne oglądanie i komentowanie po wcześniejszym zalogowaniu się na konto Google. W widoku konwersacji widzimy tylko wyszukiwarkę filmów a poszczególne wideo można opisać kilkoma słowami. Wokół oglądanego wspólnie materiału przesuwają si ę po krawędziach awatary. Widoczny postęp w odtwarzaczu wideo pozwala na dołączenie do wspólnego oglądania w każdym momencie.

Funkcjonalność aplikacji wyraźnie stawia na prostotę i użyteczność. Kolorystyka, mocno cukierkowa i porażająca oczy świadczy o tym, iż aplikacja i jej funkcje przeznaczone są dla nastolatków i trochę młodszych użytkowników.