CANAL + online

Kiedy:
7 marzec 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-07T00:00:00+01:00
2021-03-08T00:00:00+01:00

ZDRAJCA, kryminał, CANAL+ PREMIUM: 6.03, godz. 21:00, dostępny w serwisie CANAL+ online na canalplus.com od 7.03. 

Uwielbiamy historie o mafii – „Ociec chrzestny”, „Chłopcy z ferajny” to absolutna klasyka kina. Ale tu w Europie podchodzimy do tego trochę inaczej. Tu niekoniecznie mafiozi są przez kino tak hołubieni i idealizowani. Pamiętacie „Gomorrę”? Ba, starsi mogą nawet pamiętać „Ośmiornicę”.

To były seriale o europejskiej mafii, tym mrocznym, bezwzględnym, antypatycznym włoskim imperium zła. O nim także jest ZDRAJCA – fascynująca, oparta na faktach opowieść, której tytułowym bohaterem jest Tomasso Buscetta, najsłynniejszy w historii mafii zdrajca. To on przełamał omertę (zmowę milczenia) i opowiedział o swych kompanach policji i mediom. Ten film nie tylko relacjonuje tę historię, ale próbuje też zrozumieć jak do tego doszło? Co skłoniło mafioza do zmiany stron? Skomplikowaną, ale nadzwyczaj ciekawą gangsterską opowieść snuje tu Marco Bellocchio, jeden z klasyków włoskiego kina, wielokrotny laureat festiwali w Cannes, Berlinie, Wenecji, który zna wszystkie filmowe sztuczki i teraz z największą maestrią ich używa. To nie jest film, po którym znowu będziecie się roztkliwiać nad mafijnym etosem, ale z pewnością te dwie i pół godziny seansu zostaną Wam w głowie na długo

PURPUROWE RZEKI 2, serial kryminalny, Ale kino+ od 7.03, godz. 20:10, dostępne w CANAL+ online na canalplus.com od 7.03.

 „Purpurowe rzeki” to serial będący kontynuacją jednego z największych francuskich hitów kultury popularnej – powieści i filmu „Purpurowe rzeki”. Powieść napisał Jean-Christophe Grande, film z Jeanem Reno w roli głównej wyreżyserował ponad 20 lat temu Mathieu Kassovitz.

Mijały lata i fani wciąż chcieli kolejnych opowieści o detektywie Pierre Niemansie. I oto wrócił. Tym razem w serialu. Jeana Reno w głównej roli zastąpił Olivier Marchal („Wydział 13”, „Nie mów nikomu”), ale na całością wciąż czuwa Jean-Christophe Grande, a śledztwa nad którymi trudzi się detektyw Niemansie i jego młodsza partnerka Camille Delauney (w tej roli Erika Sainte) nadal wywołują ciarki na plecach.

Po sukcesie pierwszego sezonu czas na ciąg dalszy. Oto cztery kolejne mroczne sprawy, którymi musi zająć się para policjantów i które zawiodą ich w najdziwniejsze i najbardziej przerażające zakątki Francji. Ta telewizyjna produkcja idealnie oddaje klimat i grozę jaką przed laty wykreował w swej powieści Grande, a równocześnie świetnie odnajduje się we współczesnym skomplikowanym świecie. 

 

CANAL+