CANAL Plus online

Kiedy:
2 czerwiec 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-02T00:00:00+02:00
2021-06-03T00:00:00+02:00

PINOKIO

Film fantasy, premiera 2 czerwca.

Dwukrotnie (za kostiumy i charakteryzacje) nominowana do Oscara najnowsza ekranizacja jednej z najważniejszych powieści wszech czasów dla dzieci. Baśń o drewnianym chłopcu autorstwa Carlo Collodiego była już wielokrotnie ekranizowana (nawet przez Disneya), ale tak pięknej, wizualnie rozbuchanej i fantazyjnej wersji aktorskiej z całą pewnością jeszcze nie widzieliście.

Jej twórca, włoski reżyser Matteo Garone (twórca m.in. „Pentameronu” czy nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes „Gomorra”) do roli ojca Pinokia, starego Dżepetta, który wystrugał go z drewna, zaprosił jednego z najbardziej znanych włoskich komików – Roberto Benigniego (laureata Oscara za „Życie jest piękne”), który blisko dwadzieścia lat temu sam napisał, wyreżyserował i zagrał tytułową rolę we własnej odważnej adaptacji „Pinokia”.

Ten film zaś stara się zbliżyć klimatem i humorem do oryginalnej fabuły Collodiego, która była zarówno fascynującą dzieci baśnią, jak i satyrą na ludzkie charaktery ukryte pod zwierzęcymi i magicznymi kostiumami. Tak jest i tutaj.