CANAL Plus online

Kiedy:
28 czerwiec 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-28T00:00:00+02:00
2021-06-29T00:00:00+02:00

BRZEMIĘ

film biograficzny, premiera 28 czerwca.

Wyjątkowy film o starciu rasizmu i wiary. Oparta na faktach opowieść o sierocie wychowanym przez rasistów związanych z Ku Klux Klanem, który pod wpływem miłości chce zmienić swoje życie. Nie jest to łatwe, gdy wciąż mieszka się w tym samym miasteczku w Południowej Karolinie. Na szczęście Mike znajduje wsparcie u lokalnego czarnego pastora Kennedy’ego i wraz z nim, wspólnie mierzy się z liderem KKK Tomem Griffinem.

Twórca tego filmu Andrew Heckler napisał do niego scenariusz jeszcze w latach 90. XX wieku po tym jak spotkał się z prawdziwym wielebnym Kennedym. Przez dwadzieścia lat było kilka prób nakręcenia tej opowieści (postać Mike’a mieli zagrać m.in. Aaron Eckhart czy Channing Tatum), ale wreszcie udało się to w 2018 a sam film podczas premiery na festiwalu w Sundance dostał pięciominutową owację na stojąco.

Ostatecznie zagrali w nim Garrett Hedlung („Tron. Dziedzictwo”, „Mudbound”), Forest Whitaker (laureat Oscara za „Ostatniego króla Szkocji”), Tom Wilkinson („Michael Clayton”, „Za drzwiami sypialni”), Usher i Andrea Riseborough („Birdman”, „Niepamięć”).