CANAL Plus online

Kiedy:
4 czerwiec 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-04T00:00:00+02:00
2021-06-05T00:00:00+02:00

Leonardo

Serial biograficzny, premierowe odcinki co piątki od 4 czerwca.Jedna z najważniejszych postaci w historii europejskiej kultury – renesansowy geniusz Leonardo da Vinci doczekał się kolejnego serialu o swoim życiu. I to połączenia serialu biograficznego z kryminałem!

Da Vinci to świetna postać dla współczesnych opowiadaczy – zostały po nim olśniewające dzieła i wbrew pozorom niewiele konkretów o jego życiu. Dzięki temu twórcy różnych produkcji mają wielkie pole do popisu. Tak jest i tym razem w opowieści, w której Leonardo zostaje oskarżony o zabójstwo swej muzy Cateriny da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść o swym fascynującym życiu ujawniając historie kryjące się za powstawaniem kolejnych dzieł. I między innymi przedstawienie procesu twórczego mistrza stanowi niewątpliwą siłę tej produkcji.

W tytułową rolę w tym amerykańsko-włoskim serialu wcielił się Aidan Turner, którego pamiętamy z głównej roli w serialu „Poldark: Wichry losu”, a na ekranach kin oglądaliśmy jako Kiliego, jednego z krasnoludów biorących udział w wyprawie będącej motywem przewodnim trylogii filmowej „Hobbit”.

Obok niego zobaczymy Matildę de Angelis (serial „Od nowa”), Freddiego Highmore’a (seriale „Bates Motel”, „The Good Doctor”) i Jamesa D’Arcy’ego („Atlas chmur”, „Dunkierka”).