Empik #premieraonline

Kiedy:
19 listopad 2020@18:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-11-19T18:00:00+01:00
2020-11-19T20:00:00+01:00

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso – czwartek, 19 listopada, godz. 18:00

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso podczas spotkania autorskiego online opowiedzą o pracy nad książką „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia”(Wydawnictwo SQN) – szczerej spowiedzi jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej i podsumowanie ponad 20 lat życia pełnego muzyki, ciekawych opowieści, spotkań i ludzi. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
 
Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja wytwórni MaxFloRec, po raz pierwszy opowiada szczerze o swoim życiu, hip-hopie, dorastaniu na Śląsku, spełnianiu marzeń i budowaniu muzycznej kariery. Od pierwszych bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie, przez nagrywki z 3-X-KLANem i Kalibrem 44 oraz fenomenalny sukces Paktofoniki, aż po solową karierę, powstanie Pokahontaz, niecodzienne kolaboracje i własną wytwórnię MaxFloRec.
 
Ta książka to wyczerpująca opowieść o miłości, przyjaźni, pakcie przy dźwiękach głośnika, a także nieuczciwych wydawcach i dzikim muzycznym rynku lat 90., w którym albo byłeś twardy, albo zostawałeś pożarty i kończyłeś z długami. Fani przeczytają w niej o kulisach pracy nad kultową „Kinematografią”, śmierci przyjaciela, szaleństwie, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”, budowaniu własnej muzycznej tożsamości, pożegnaniu z przeszłością, o honorze i zaczynaniu wszystkiego od nowa, a także o Pokahontaz, nowych brzmieniach, promowaniu młodych artystów i całkowicie nowych projektach.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik