Empik #premieraonline

Kiedy:
8 marzec 2021@18:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-08T18:00:00+01:00
2021-03-08T20:00:00+01:00

Sonia Bohosiewicz – poniedziałek, 8 marca, godz. 18:00 

Z okazji premiery albumu „10 sekretów MM” aktorka i wokalistka Sonia Bohosiewicz odpowie na pytania fanów podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. 
 
Sonia Bohosiewicz, zainspirowana twórczością i życiorysem ikony popkultury Marilyn Monroe przygotowała koncert zatytułowany „10 sekretów Marilyn Monroe”. Artystka przemierzyła całą Polskę i zagrała go ponad 100 razy, a jazzowy album jest efektem tej trasy.
Tytułowe 10 sekretów to 10 utworów, które oryginalnie albo wykonywane były przez samą Marilyn Monroe, albo przez inną współczesną jej wokalistkę. Podczas pracy nad materiałem Sonia Bohosiewicz ponownie spotkała się z Wojciechem Karolakiem, który gościnnie wystąpił na płycie.

Marzenie o śpiewaniu jazzu połączyło się w czasie z fascynacją Marilyn Monroe, aktorką, kobietą, ikoną. Miałam wrażenie, że blask tej hollywoodzkiej gwiazdy rozbłyska z każdym rokiem coraz mocniej. Zaczęłam zgłębiać jej życiorys, czytałam biografie, oglądałam filmy i dokumenty. Zaczął mi się z nich wyłaniać jej nowy obraz, zupełnie inny niż ten, który miałam dotychczas. Spod perfekcyjnie umalowanych czerwonych ust, falującej od podmuchu metra sukienki, kokieteryjnie przytrzymywanej na udach, spod seksownie zmrużonych powiek ukazał mi się obraz kobiety niezwykle silnej, niezależnej, a jednocześnie skrzywdzonej i samotnej – Sonia Bohosiewicz

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Empik/Zdjęcie główne:Empik