Empik #premieraonline

Kiedy:
29 kwiecień 2021@18:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-04-29T18:00:00+02:00
2021-04-29T20:00:00+02:00

Dmitry Glukhovsky – środa, 28 kwietnia, godz. 18:00

Autor kultowego „Metra 2033”, Dmitry Glukhovsky, przedstawia nową powieść postapokaliptyczną – „Outpost” (Wydawnictwo Insignis). Fani rosyjskiego pisarza będą mieli szanse zadać mu pytania dotyczące nowego uniwersum podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z Glukhovskym poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

„Outpost” opisuje Rosję, której historia praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy wciąż usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest oczywista: to już koniec. Mimo że wciąż rodzą się dzieci, Jegor beznadziejnie zakochał się w Michelle, a Pałkan nie ustaje w wydzwanianiu do Moskwy i błaganiu o uzupełnienie wyczerpujących się rezerw żywności,  Rosji w zasadzie już nie ma.

Jej układ nerwowy – sieć połączeń transportowych i telekomunikacyjnych – został doszczętnie zniszczony i nie wygląda na to, żeby zdołał się zregenerować. To dlatego te 250 kilometrów, jakie dzieli Moskwę od Placówki w Jarosławiu, wydaje się odległością zawrotną. Tam, po drugiej stronie mostu, nie ma już nic – oprócz pustych, martwych, uśpionych na wieki miast. Tak twierdzi Pałkan. I chciałby, żeby pogodził się z tym jego przybrany syn Jegor.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
 
Empik/Zdjęcie główne: Empik