Empik #premieraonline

Kiedy:
2 październik 2020@18:00 – 20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-10-02T18:00:00+02:00
2020-10-02T20:00:00+02:00

Marek Niedźwiecki – piątek, 2 października, godz. 18:00

Marek Niedźwiecki, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i być może najwspanialszy głos w historii Polskiego Radia, zaprasza do siebie. Do obejrzenia kolekcji 15 tysięcy płyt, do wysłuchania prywatnej listy albumów wszech czasów, do podróży po ulubionych miejscach na świecie. W książce „DyrdyMarki” (Wydawnictwo Wielka Litera) opowiada fascynujące anegdoty z bogatego, dziennikarskiego życia.
 
Niedźwiecki przyzna się do sportowych osiągnięć w jeździe (prawie) figurowej. Ugości nas swoimi popisowymi daniami (legendarne mielone!), a potem na stół wjedzie butelka australijskiego shiraza oraz piwo z mango i zaczną się opowieści bardziej muzyczne. Pan Marek od Listy zdradzi, jak czekał w apartamencie paryskiego hotelu Ritz na Madonnę i jak uratował przyjęcie Lionela Richiego. Opowie o swoich wpadkach, momentach absolutnego szczęścia, paraliżującym strachu przed wychodzeniem na estradę i o tym, jak zwędził papierosy żonie Davida Bowiego…
 
To fascynująca podróż. Momentami wzruszająca, pełna niecodziennych historii i pięknych wspomnień, których przez dziesiątki lat byliśmy świadkami i słuchaczami. I która, mimo wszystko, trwa nadal. O książce „DyrdyMarki” z autorem porozmawia Justyna Dżbik-Kluge. Marek Niedźwiedzki odpowie także na pytania widzów.
 
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom
 
Empik/Zdjęcie główne:Empik