Empik #premieraonline

Kiedy:
23 czerwiec 2021@20:00 – 22:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-23T20:00:00+02:00
2021-06-23T22:00:00+02:00

Mery Spolsky – środa, 23 czerwca, godz. 20:00

Mery Spolsky debiutuje jako pisarka niepokorną książką „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” (Wydawnictwo Wielka Litera). Pisze w niej o chłopcach, których kiedyś kochała, dziewczynach, które były jej przyjaciółkami oraz o rodzicach, którzy wiele dla niej znaczą. Dużo uwagi poświęca też tej najważniejszej relacji – z samą sobą. To przede wszystkim opowieść o świadomym wyznaczaniu własnych granic. O debiutanckiej książce, która już zdobyła status bestsellera, z artystką porozmawia Agnieszka Szydłowska. 

Marysia jest dwudziestokilkulatką i właśnie układa sobie życie. Narratorka zabiera czytelników na kolejne randki i dzieli się przemyśleniami na temat spraw damsko-męskich. Podgląda podstarzałą kobietę w barze, która ewidentnie szuka czegoś więcej niż jednonocnej przygody. Zastanawia się, ile jeszcze czeka ją spokojnych dni wypełnionych filmami z Netflixa, pochłanianiem lodów i drapaniem zwierzaków po brzuchach. Wkurza się na absurdy codzienności, Instagram i zniekształcone życie zamknięte w kwadratach. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” to historia autobiograficzna, a zarazem zbiorowy portret całego pokolenia współczesnych młodych kobiet.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Empik/Zdjęcie główne: Empik