Nowe Horyzonty VOD

Kiedy:
12 marzec 2021 – 13 marzec 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-12T00:00:00+01:00
2021-03-14T00:00:00+01:00

Vitalina Varela, reż. Pedro Costa – Wysmakowana i oszałamiająca wizualnie opowieść o Vitalinie Vareli – kobiecie, którą legendarny reżyser poznał podczas kręcenia Konia Forsy (2014) i która wpłynęła na jego życiowe i artystyczne wybory.

Babyteeth, reż. Shanon Murphy – Niekonwencjonalne, pełne czułości love story o parze dwóch życiowych rozbitków. On przywraca jej apetyt na życie, ona pozwala mu dojrzeć i ukoić skołatane nerwy. Świetnie napisane, koncertowo zagrane i nagrodzone na najważniejszych festiwalach (m.in. trzy nagrody na MFF w Wenecji).

Frances Ha, reż. Noah Baumbach – Lekkość, dowcip, a pomiędzy nimi niezwykle mądra opowieść o meandrach (późnego) dojrzewania i poszukiwania swojego miejsca we współczesnym świecie. Na pierwszym planie wybitna Greta Gerwig, która mogłaby zasilić swoją energią cały Nowy Jork.

Thelma, reż. Joachim Trier – Precyzyjne połączenie najlepszych elementów thrillera, fantastyki naukowej i inteligentnej opowieści o dorastaniu. Joachim Trier (Głośniej od bomb) potwierdza w Thelmie swoją świetną formę, kreując równie niepokojący, co fascynujący świat skandynawskich lęków i fobii (wykraczających daleko poza północ Europy).

Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn, reż. Margus Paju | dla dzieci w wieku 7+ – Czwórka przyjaciół zakłada tajne stowarzyszenie odkrywców. Gdy w ich rodzinnym mieście pojawia się przedziwna epidemia choroby zdziecinnienia (która atakuje coraz większą grupę dorosłych), Mari, Sadu, Olav i Anton muszą się zmierzyć z wyzwaniem i odnaleźć antidotum.

Moja opowieść, reż. Bekir Bülbül | dla dzieci w wieku 9+ – Piękna oda do przyjaźni i mądra historia o hartowaniu charakterów. Ebubekir, Ahmet i Mevlut to nierozłączni koledzy, którzy marzą o wyprawie do odległego jeziora. Pewnego dnia – zupełnie spontanicznie i bez przygotowania – wsiadają na rowery i wybierają się w podroż. Po drodze czeka ich wiele niespodzianek i wyzwań, dzięki którym sprawdzą siłę swojej relacji.

Wakacje z Raną, reż. Sanne Vogel | dla dzieci w wieku 9+ – Zręczne, subtelne połączenie atmosfery beztroski i zabawy z poważniejszymi tematami. Suzan spędza wakacje u babci na wsi. Tam poznaje Ranę – Syryjkę z pobliskiego obozu dla uchodźców. Mimo początkowej niechęci, dziewczynki zaprzyjaźniają się i wzajemnie odkrywają przed sobą swoje światy.