TR Warszawa

Kiedy:
21 marzec 2021@21:00 – 22:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-21T21:00:00+01:00
2021-03-21T22:00:00+01:00

21 marca br. odbędzie się premiera online spektaklu “ONKO” w reż. Weroniki Szczawińskiej. Spektakl zostanie zagrany na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem platformy TR Online. Reżyserką streamingu „ONKO” jest reżyserka filmowa, Jagoda Szelc.

Wieczór premierowy online rozpocznie się o g. 18:45 wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanym przez aktorkę TR Warszawa, Marię Maj. Transmisja spektaklu rozpocznie się o g. 19:00 prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska 8.

Po zakończeniu premiery online odbędzie się spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia, które poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

Wprowadzenie do spektaklu i spotkanie będą transmitowane na żywo na platformie TR Online oraz na stronie na Facebooku TR Warszawa. Nagranie spotkania będzie dostępne w kolejnych dniach na platformie TR Online. Bilety na premierowy pokaz online „ONKO” dostępne są na stronie online.trwarszawa.pl.

TRANSMISJA PREMIERY ONLINE „ONKO”
W KINACH W KRAKOWIE, ŁODZI, OPOLU I WROCŁAWIU
Choć teatry, kina, muzea, galerie, sale koncertowe w województwie mazowieckim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim przez najbliższe dwa tygodnie pozostają zamknięte dla publiczności, w pozostałych województwach instytucje kultury mogą nadal zaprosić mieszkanki i mieszkańców do uczestnictwa w przygotowanym programie.

On. Ona. ONKO
On. Sebastian Pawlak, aktor. Przygląda się rzeczywistości, ciału, relacjom społecznym i językowi z perspektywy kogoś, który usłyszał, że jest najgorszym artystą na świecie i doświadczył inwazyjnej reżyserii. Ona. Weronika Szczawińska, reżyserka. Przygląda się rzeczywistości, ciału, relacjom społecznym i językowi z perspektywy osoby, która usłyszała diagnozę “rak piersi” i doświadczyła inwazyjnego leczenia. ONKO. Spektakl osadzony w osobistych doświadczeniach reżyserki Weroniki Szczawińskiej i aktora Sebastiana Pawlaka, których połączyła wiara w to, że nawet najtrudniejszy scenariusz życia można zmienić i zagrać w nim nową rolę. Albo i nie.

WERONIKA SZCZAWIŃSKA: Bardzo interesuje mnie rzeczywistość zmieniona przez raka. Jednak zupełnie nie interesuje mnie projekt konfesyjny, terapeutyczny czy pedagogiczny. Ciekawi mnie, do czego może przydać się choroba nowotworowa. Nie zajmuje mnie zrobienie spektaklu o raku, ale przyjrzenie się, czego dzięki rakowi można dowiedzieć się o współczesnym świecie. Czego dowiaduje się chora na raka piersi o naszej kulturze i społeczeństwie?
Czego mogą dowiedzieć się widzki i widzowie?

W spektaklu wystąpią Sebastian Pawlak i Weronika Szczawińska, którzy są także współautorami scenariusza razem z Piotrem Wawrem jr, dramaturgiem i autorem opracowania muzycznego spektaklu. Współtwórcami i współtwórczyniami spektaklu są: Aleksandra Gryka (pianino), Karol Radziszewski (twórca scenografii i kostiumów) oraz Agata Maszkiewicz, która odpowiada za ruch oraz współpracuje koncepcyjnie przy powstawaniu spektaklu. Asystentkami reżyserki są: Malwina Szumacher (do 31 grudnia 2020) oraz Katarzyna Gawryś-Rodriguez (od 1 stycznia 2021), inspicjentem- Piotr Piotrowicz, a kierowniczką produkcji Karolina Pająk-Sieczkowska.

TR Warszawa