Wyścig dookoła smaku

W Playerze zadebiutowała nowa seria discovery+ Originals, wyjątkowy i innowacyjny program kulinarny „Wyścig dookoła smaku”.

W każdym odcinku nowego show czterech utalentowanych kucharzy rywalizuje o zwycięstwo, przyrządzając potrawy z różnych zakątków świata. Jednocześnie dzięki technologii ekranów LED wirtualnie przenoszą się do tych miejsc, aby w pełni poczuć atmosferę kraju, którego potrawy przyrządzają. Zmagania uczestników oceniają znany szef kuchni i podróżnik Robert Irvine, wschodząca gwiazda gastronomi Daniela Soto-Innes oraz kucharze specjalizujący się w smakach regionalnych.

Wyścig dookoła smaku” to kulinarna podróż, z której nie mógłbym być bardziej dumny. Niezwykle utalentowani szefowie kuchni stworzą wyjątkowe, przepyszne dania wpisane w historię i kulturę poszczególnych zakątków świata – mówi Robert Irvine.

W programie „Wyścig dookoła smaku” liczy się pomysłowość i finezja! Ci, którym nie uda się w pełni wykorzystać potencjału dostępnych składników, zakończą swoją przygodę z programem. Rywalizację wygra kucharz, który dotrze do ostatniej rundy.

Zwycięzca uda się w podróż do jednego z wyjątkowych miejsc, które pojawią się podczas odcinka. Dodatkowo na koniec sezonu spotka się z najlepszymi – laureatami innych epizodów – i stanie przed możliwością zgarnięcia nagrody głównej w wysokości 25 tys. dolarów!

W pierwszym odcinku czterech szefów kuchni wirtualnie przeniosło się do stolicy Chin, Pekinu. Ich zadaniem było przyrządzenie potraw z tradycyjnego gorącego garnka. Ci, którym udało opanować się tą sztukę, przeszli do drugiej rundy i wybrali się kulinarną podróż do Tel Avivu w Izrealu. Musieli przygotować izraelską Shipudiya i Salatim, czyli szaszłyki i sałatkę. W trzeciej rundzie Robert zabrał kucharzy do Akry w Ghanie, gdzie dwóch finalistów rywalizowało, który z nich stworzy smaczniejsze danie z bananów i manioku. Ostatecznie tylko jeden szef kuchni zdobył uznanie zaproszonych jurorów – Erica Adjeponga, Einata Admony i Shirley Chunga – wygrał odcinek i zajął miejsce w finale.

Premiera pierwszego odcinka nowego tytułu już dzisiaj – 29 lipca – w Playerze. Przez pięć kolejnych tygodni, w każdy czwartek, do serwisu trafi nowy epizod.

TVN/Discovery/Zdjęcie główne:TVN/Discovery