Wystartowała polska wersja platformy Google Stadia

Google uruchomił polską wersję swojej platformy streamingowej Stadia skierowanej do graczy.
 
Stadia to platforma działająca w chmurze, która pozwala grać bez potrzeby zakupu specjalnego sprzętu ani zaproszenia, wystarczą urządzenia, które już macie: laptopy, komputery stacjonarne, kompatybilne telefony i tablety oraz popularne kontrolery do gier. Uzytkowników omija proces pobrania czy aktualizacji gier, gdyż Stadia zadziała natychmiast. 
 
Można sie już rejestrować stadia.com i uzyskać dostęp do usługi – wystarczy mieć adres Gmail. Po zarejestrowaniu możecie od razu zagrać online, na przykład w Destiny 2 lub Super Bomberman R za darmo. 
 
Stadia dostępna jest w 22 krajach, w tym od dzisiaj w Polsce, Austrii, Czechach, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, a także na Węgrzech i na Słowacji. 
 
Wszyscy nowi użytkownicy mogą również skorzystać z bezpłatnego miesiąca Stadia Pro – subskrypcji premium, która obejmuje mnóstwo darmowych gier. Każdy tytuł, który dodacie do swojego konta na Stadia Pro, będzie dostępny dla Was tak długo, jak pozostaniecie abonentami.
Co miesiąc udostępniane będa kolejne bezpłatne gry. Subskrypcja kosztuje 39,00 zł miesięcznie, a zrezygnować z niej można w dowolnym momencie. 
 
Jeszcze więcej gier będzie można kupić w sklepie Stadia. W tym m.in. Cyberpunk 2077 i najnowszy Assassin’s Creed Valhalla.
 
Google/Zdjęcie główne:Google/stream2me