YouTube GO. Czy jest nam potrzebne?

YouTube podążając za innymi, m.in. Netflixem, udostępnia możliwość przeglądania wideo bez dostępu do sieci (w opcji offline) poprzez aplikację YouTube Go. Oficjalnie aplikacja nie jest dostępna dla nas (czytaj: Polaków) ale z pomocą zawsze przychodzą niezależni dystrybutorzy aplikacji, dzięki którym możemy cieszyć się tym czym zazwyczaj obywatele USA.

Pytanie czy materiały z YouTube potrzebne nam są w offlinie? YouTube oferując materiały wideo jest zbyt chaotyczny i nieprzewidywalny a ilość nowych materiałów jest tak duża, że nie sposób za tym nadążyć. Korzystanie z serwisu w większości przypadków polega na przypadkowym lub też podpowiedzianym oglądaniem materiałów o określonej tematyce. Oglądaniem materiałów na YouTube w większości ogranicza się do 3 kroków: znaleziony, obejrzany, zapomniany, czasami dochodzi krok czwarty: udostępniony.

Jaki jest więc sens pobierania nieistotnych treści na swoje mobilne urządzenie? Aplikacja jak na razie nie spełnia swoich podstawowych funkcji i ma wiele ograniczeń technicznych. jednak nie odmawiamy nikomu, kto chciałby pobawić się YouTube Go. Aplikację może załadować z APKMirror.

Jedyne sensowne wytłumaczenie oglądania materiałów z YouTube poza siecią jest skierowanie aplikacji do biedniejszych rejonów świata, gdzie ciągły dostęp do sieci jest albo niemożliwy ze względów technicznych albo horrendalnie drogi. Naszego kraju nie odnajdujemy w tym gronie.