YouTube na androida wprowadza nowe funkcje.

YouTube w wersji 12.3 na system Android wprowadza kilka ciekawych opcji, jak donosi serwis Android.Police. Nowa wersja aplikacji jest już stopniowo udostępniana przez sklep Play.

Jakich nowości możemy sie spodziewać?

Implementacja trybu Picture-in-Picture, czyli sławnego PIP, który na przełomie millennium był marzeniem wielu konsumentów nowoczesnych telewizorów. Polega na podglądzie w zakotwiczonym okienku zawartości materiałów z serwisu YouTube. Dotyczy to urządzeń pracujących pod systemem Android TV.

Kolejna nowością jest AutoOff, funkcja pozwalająca na ładowanie i nastepnie przeglądanie załadowanych materiałów wideo w opcji braku dostepu do sieci internetowej. Podobna funkcja udostepniona jest w serwisie YouTube Red w sekcji YouTube Music pod nazwą Offline Mixtape. Opisu samej funkcjonalności oraz związanej z nią szczegółów na próżno szukać, ponieważ jak na razie została ona odnaleziona tylko w kodzie w nowej aplikacji.

YouTube przygotowuje również nowe narzędzie interakcji tzw. jutuberom ze swoimi fanami. narzędzie ma za zadanie ułatwić poznanie swoich fanów oraz dostosowanie swojego kontentu do ich potrzeb poprzez wdrożenie funkcji ankiety. Jednak nie wiadomo kiedy nastąpi taka możliwość i czy najnowsza odsłona aplikacji będzie ja oferowała.