YouTube obiecuje naprawić tryb ograniczeń. Przeprasza środowiska LGBTQ.

YouTube obiecuje „naprawić” kontrowersyjne mechanizmy w trybie ograniczonego dostępu, po otrzymaniu potoku skarg dotyczących pozornej cenzury filmów tworzonych przez środowiska LGBTQ.

Przypomnijmy, iż zamieszanie na YouTube związane z publikowaniem treści dotyczących mniejszości seksualnych pojawiło się w ciągu ostatnich dni i miało związek z ograniczeniami nałożonymi przez serwis. Twórcy treści z środowiska LGBTQ poinformowali, że w tzw. trybie ograniczonego dostępu niektóre materiały są dla niewidoczne dla użytkowników serwisu.

YouTube opublikowało przeprosiny dla poszkodowanych, mówiąc, że ukrywanie filmów LGBTQ było niezamierzone.

„Zdajemy sobie sprawę, że było to kłopotliwe i przykre” powiedziała Johanna Wright, wiceprezes zarządzania produktem, YouTube. „Najważniejsze jest to, że ta funkcja nie działa tak, jak powinna. Bardzo nam przykro i mamy zamiar to naprawić. „

YouTube ma wiele sposobów, którymi próbuje odfiltrować wrażliwe, obraźliwe lub niestosowne do wieku treści. Przemoc, wulgaryzmy i treści pornograficzne, w tym nagość są z reguły ograniczone, wymagają od użytkowników zalogowania się do serwisu i potwierdzenia swojego wieku. Również twórcy materiałów wideo mają możliwość ograniczenia wiekowego publikując własne treści w serwisie.