youtubemusic

YouTube oficjalnie potwierdza połączenie swoich serwisów muzycznych.

Już od początku roku chodziły plotki o nowym muzycznym serwisie od Google’a. Oficjalne potwierdzenie wyszło od samego muzycznego szefa YouTube.

Podczas nowojorskiej konferencji New Music Seminar, Lyor Cohen, szef muzycznej części YouTube’a potwierdził, że Google łączy wszystkie swoje muzyczne serwisy w jedną usługę. Jak wiadomo jest co łączyć, ponieważ Google mocno rozproszył swoje muzyczne usługi.

Obecny muzyczny ekosystem Google to YouTube Red, pozbawiony reklam serwis, w ramach którego działa Google Play Music oraz YouTube Music oraz osobna usługa Google Play Music. YouTube Red nie jest dostępny wszędzie a co za tym idzie YouTube Music również ma ograniczony zasięg.

Google zapowiedział, że przed zmianą wszyscy użytkownicy serwisów muzycznych zostaną o niej poinformowani. Google dzięki połączeniu wszystkich swoich muzycznych platform chce mocniej zaistnieć na rynku oraz wzmocnić współprace z wytwórniami.

Podobno użytkownicy nie zauważą różnicy w użytkowaniu dotychczasowym z serwisów. I to naprawdę trochę boli, ponieważ Google tworząc jedną platformę muzyczną nic nowego nie daje użytkownikom. Szkoda, bo przydałoby się wiele nowych funkcji w serwisie Google Play Music. Być może miło nas zaskoczy, ale o tym dowiemy się niebawem.