YouTube poszerza zasięg live streaming w aplikacji.

YouTube już od jakiegoś czasu wprowadził możliwość nadawania na żywo przez swoją mobilną aplikację, jednak była ona ograniczona do wybranych twórców czytaj youtuberów.

Obecnie serwis poszerzył zasięg osób, które mogą przez aplikację mobilną transmitować sygnał audio-wideo na żywo. Trzeba spełnić tylko jeden warunek: posiadać na swoim kanale minimum 10 tysięcy subskrybentów. Teoretycznie zdaje się być logicznym rozwiązaniem, YouTube zmierza ograniczać dostępność tej funkcji tylko do wartościowych treści i utalentowanych youtuberów. Ale czy takie podejście będzie konkurować z Facebookiem, który pozwala każdemu na streaming live?

YouTube szacuje, że dzięki otwarciu się na nowych twórców, nowa funkcja zostanie udostępniona setkom tysięcy nowych osób. Docelowo możliwość nadawania na żywo z poziomu aplikacji ma być udostępniona każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi serwisu, kiedy? tego jeszcze nie wiadomo i zapewne sam serwis jeszcze nie zna daty.

Wydaje się, że serwis testuje możliwości techniczne swojej platformy, oby nie obudził się z ręką w nocniku. Jako pionier dystrybucji treści wideo w internecie to właśnie on powinien wyznaczać trendy w streamingu live, a już na pewno nie Facebook, który jak na razie świetnie sobie z tym poradził.