Z okazji 25 rocznicy wydania piosenki “Wannabe”, Spotify pokazuje jak słuchano kultowego hitu na przestrzeni lat

W tym roku mija 25 lat odkąd Spice Girls wkroczyły na scenę ze swoim debiutanckim utworem „Wannabe” i na zawsze zmieniły branżę muzyczną. Z tej okazji, zespół wypuści EP-kę „Wannabe 25,” która będzie zawierać demo oryginalnego singla, remix Juniora Vasqueza oraz nową balladę „Feed Your Love”.

W oczekiwaniu na nadchodzącą premierę, Spotify przedstawia jak słuchano słynnego girlsbandu na przestrzeni lat.

Nieważne czy jesteś bardziej Sporty, Posh, Baby, Scary or Ginger. Jeśli you really really really wanna zigazig-ah jak 20 milionów wannabes na całym świecie, oto kilka faktów o  “Wannabe”!
 • Wannabe” jest najczęściej odtwarzanym utworem Spice Girls wszechczasów, z ponad 590 milionami odsłuchań na całym świecie. Na kolejnych miejscach znalazły się równie kultowe utwory zespołu Stop2 Become 1Say You’ll Be There i Spice Up Your Life.
 • Na Spotify dostępnych jest ponad 20 milionów stworzonych przez użytkowników playlist, zawierających „Wannabe” w tytule oraz ponad 26 milionów playlist Spice Girls.
 • Utworów Spice Girls najczęściej słuchają 18-24 latkowie, a zaraz za nimi plasują się 25-29 latkowie i 35-44 latkowie.
 • “Wannabe” (Glee Cast Version) jest najchętniej słuchanym coverem hitu Spice Girls, który osiągnął blisko 3.5 miliona odtworzeń.
 • Po ceremonii zakończenia Letnich Igrzysk Olimpijskich 13 sierpnia 2012 roku, na której wystąpił słynny girlsband, Spotify odnotowało 282% wzrost odsłuchań “Wannabe” .
O Spice Girls jest także głośno w świecie podcastów, dzięki którym słuchacze mogą lepiej poznać historię popularnego girlsbandu. 60 Songs that Explain the 90’s pozwala w pełni zrozumieć wpływ Spice Girls na rozwój muzycznego świata.
 
Natomiast podcast Wannabe zainteresuje wszystkich fanów popkultury. Dowiemy się z niego, gdzie słynna piątka jest teraz i jak rozwijała się ich kariera od czasów jednego z najpopularniejszych girlsbandów na świecie. Więcej można dowiedzieć się także z wywiadu z Melanie C. w  Joe Wicks podcast i rozmowy Geri Halliwell w  Alan Cummings Shelves .
 
Aby poczuć emocje i ekscytację, które towarzyszyły dziewczynom przy pierwszych krokach kariery, poznać ich perspektywę na temat rosnącej sławy oraz zmian w życiu prywatnym, warto posłuchać archiwum wywiadów The Spice Girls 1996 i 1998.
Wymienione podcasty dostępne są na platformie Spotify w języku angielskim.
Najpopularniejsze piosenki Spice Girls
 1. Wannabe
 2. Stop
 3. 2 Become 1
 4. Say You’ll Be There
 5. Spice Up Your Life
 6. Who Do You Think You Are
 7. Viva Forever
 8. Mama
 9. Too Much
 10. Holler

Spotify/Zdjęcie główne:Spotify