Zabawa w streaming nie zawsze legalna

Do wałbrzyskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Krystianowi K., któremu postawiono dwa zarzuty: nielegalne i odpłatne udostępnianie w internecie telewizyjnych transmisji wydarzeń sportowych oraz tzw. pranie brudnych pieniędzy.

Doniesienie do prokuratury złożyły Cyfrowy Polsat oraz NC+, które czują się pokrzywdzonymi i stratnymi na nielegalnej działalności oskarżonego, który oferował w sieci streaming walk bokserskich, MMA, wyścigów Formuły I oraz meczów piłkarskich i siatkarskich

Prokurator oskarżający Krystiana K. opisuje, że nielegalne działania oskarżonego polegały na tym,  że transmisje z wydarzeń sportowych, również tych dodatkowo płatnych i nadawanych w systemie pay-per-view udostępniał w internecie i pobierał za to opłatę. Osoby zainteresowane nielegalną transmisją dokonywały płatności za pomocą sms-ów . W ten sposób w latach 2013-2014 miał się wzbogacić na kwotę około 250 tys. złotych.

Został mu postawiony zarzut z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dotyczy rozpowszechniania bez uprawnień cudzych utworów i uczynienie z przestępstwa źródła dochodu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Czytaj więcej w Gazecie Wrocławskiej.