Zabierz Mariusza Szczygła na spacer po Pradze

Dziś w Audiotece premiera audioprzewodnika Mariusza Szczygła – Osobisty przewodnik po Pradze, czytana przez samego autora.

Audiobook umożliwia wysłuchanie opowieści, niepodobnych do tych z klasycznych przewodników po Czechach. Dodatkowo w aplikacji Audioteka można obejrzeć zdjęcia autorstwa Filipa Springera i skorzystać z nawigacji, która umożliwia swobodny spacer śladem poszczególnych miejsc.

Dla wszystkich miłośników Mariusza Szczygła i jego czeskich opowieści, Audioteka ma dobrą wiadomość. Nareszcie można przestać zadręczać autora pytaniami: “Co zobaczyć w Pradze? Gdzie nocować? Jakim autobusem dojechać? W jakich miejscach nie ma turystów?” Pisarz zmotywowany setkami podobnych pytań i próśb stworzył przewodnik, który odpowiada na nie wszystkie.

Autor zaznacza, że nie jest to zwyczajny przewodnik po Pradze, a historia jego miłości do miasta i do ludzi. I tak słuchacze będą mogli “odwiedzić” ulubione miejsca najsłynniejszego polskiego czechofila: Tańczący Dom, Most, który ułatwia śmierć, czy Schron przed beznadzieją. Do tego rozmowy z Czeszkami i Czechami. Znanymi i nieznanymi.

Przewodnik jest nieoczywisty, więc nieoczywiste są też zawarte w nim zdjęcia. Ich autorem jest Filip Springer, reporter i pisarz znany z zamiłowania do architektury. Fotografie tworzą osobną opowieść o czeskiej stolicy.

W aplikacji Audioteki, każde opisywane miejsce ma załącznik – grafikę przedstawiającą lokalizację danego punktu na mapie oraz link do lokalizacji w mapach Google, gdzie można skorzystać z nawigacji. Pozwala to na swobodny spacer praskimi ulicami razem z Mariuszem Szczygłem. Audiobook został wzbogacony również o nagrane przez Springera dźwięki miasta.

Dzięki połączeniu przewodnika audio z mapami, zdjęciami i nagraniami dźwięków miasta, Audiotekowa wersja “Osobistego przewodnika po Pradze” to nie audiobook, to doświadczenie.

“Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła jest dostępny od 26 maja w aplikacji Audioteki w ramach usługi Audioteka Klub. Więcej informacji na www.audioprzewodnikpopradze.pl

Audioteka