twin peaks

Zagadka lat 90. powraca na ekrany. Nowe odcinki „Twin Peaks” na HBO i HBO GO.

David Lynch postawił wskrzesić swój kultowy serial „Twin Peaks”. Dzięki kanałowi Showtime oraz dystrybucji przez HBO, w najbliższy poniedziałek zobaczymy dwa pierwsze odcinki trzeciego sezony.

Fabuła trzeciego sezonu pozostaje wielką tajemnicą, podobnie jak śmierć Laury Palmer w latach 90. Z plotek wiemy, że nadchodząca seria jest kontynuacją poprzednich dwóch. Do miasteczka ponownie zawita agentka FBI, która od anonimowego źródła otrzymała kartotekę śledztwa prowadzonego prze zaginionego agenta Coopera. Wiemy, że agent Cooper powróci, ale nie wiemy już w jakiej roli.

Lynch zaangażował do swojego projektu imponującą obsadę aktorską. Namówił do powrotu wielu aktorów z poprzednich serii na czele z Kyle’em MacLachlanem. Obok niego zobaczymy również Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Davida Patricka Kelly’ego, Raya Wise’a, Harry’ego Dean Stantona oraz Davida Duchovnego.

Do powrotu kultowego obrazu udało się upchnąć wiele innych współczesnych gwiazd. Wystąpią Monica Bellucci, Tim Roth, Amanda Seyfried, Naomi Watts i Richard Chamberlain. A także muzyków, Trenta Reznora z Nine Inch Nails i Eddie’ego Veddera, lider Pearl Jam.

HBO GO już od jakiegoś czasu zaprezentowała pierwsze dwie serie, starając się wprowadzić nas ponownie w klimat mrocznej historii. Premiera pierwszych dwóch odcinków z przygotowanych 18 już 22 maja (poniedziałek) o 20:10 na kanale HBO. Odcinki od razu udostępniane będą również w serwisie HBO GO.